Skip to main content
Nowości z branży

Mistrzostwa Świata Fitness zakończone wielkim sukcesem dla Polski

By 16 listopada 2016No Comments

Ostatni długi listopadowy weekend zapisał się na kartach historii na sportowo i narodowo dzięki udanemu występowi reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w Fitness, które miały miejsce w Operze Podlaskiej w Białymstoku. Jest z czego być dumnym – polscy zawodnicy zdobyli aż 5 medali!

Od 12 do 13 listopada br. Opera Podlaska w Białymstoku gościła kilkaset zawodników fitness z blisko 50 państw świata. A to wszystko za sprawą Mistrzostw Świata Kobiet i Mężczyzn w  Fitness, organizowanych przez UKS Maniac Gym oraz Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego.

Nie zawiodła również polska reprezentacja, której przedstawiciele 5 razy stawali na podium. W kategorii Bodyfitness do 168 cm złoty medal wywalczyła Katarzyna Dudek, a srebrny Anna Nawrot. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy w historii zawodów, Mistrzynią i Wicemistrzynią Świata Fitness zostały przedstawicielki tego samego kraju. Po srebro w swojej kategorii sięgnęła również Sylwia Taczała. Brąz stał się zaś udziałem Tomasza Pietrasa oraz 16-letniej Aleksandry Kępy, która była najmłodszą uczestniczką Mistrzostw. – Fitness gimnastyczny, czyli kategoria, w której zdobyłam 3 miejsce, składa się z dwóch rund: oceny sylwetki oraz programu dowolnego. Przygotowując się do pierwszej części, trzeba trenować całokształt swojej sylwetki. W przypadku drugiej liczy się zaś wyraz artystyczny, a w tym zastosowane elementy baletowe. Całość kompozycji musi ze sobą współgrać tak, aby pokaz był przyjemny dla oka widza i wprowadzał go w wykreowany przez nas świat, o którym chcemy opowiedzieć – podczas wywiadu z Agencją Reklamową CIAŁOWICZ zasady obowiązujące w swojej kategorii tłumaczyła Aleksandra Kępa, która mimo młodego wieku, osiągnęła już tak wiele. Zawodników oceniał niezależny, międzynarodowy skład sędziowski.

Podczas Mistrzostw Świata Fitness można było usłyszeć wiele języków świata, ale wzajemna życzliwość zawodników i gorący doping publiczności jednoczył wszystkich żywo zainteresowanych zdrowym stylem życia. W Białymstoku każdy czuł się niemal jak u siebie, a Opera Podlaska stała platformą wymiany wiedzy i doświadczeń o dziedzinie sportu, jaką jest fitness.

Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu i pasji ludzi odpowiedzialnych za organizacje tak prestiżowej imprezy w randze mistrzostw świata: dr. Joanny Zapolskiej i Arkadiusza Leszczyńskiego

Wsparciem dla organizatorów były również polskie firmy, w tym m.in. MLEKOVITA, Hotel Gołębiewski czy Agencja Reklamowa CIAŁOWICZ, specjalizująca się w kreowaniu wizerunku marek medycznych, Healthcare oraz kosmetycznych.